Choď na obsah Choď na menu
 


SPRÁVY od OM1WS

jakub.jpg
OM1WS INFO


Správy pripravil OP Jakub OM1WS
správy každý štvrtok o 17:00 hod.
ARCHIV
 

04.06.2020
Audio správy TU

 

[OM1TD]

Tibor volal na regulačný úrad p. Michňovej ohľadne toho, ako to vyzerá so skúškami odbornej spôsobilosti. Dostal informáciu, že prihlášky sa môžu posielať a ak bude všetko vyzerať dobre, prvé skúšky by sa mohli konať v októbri 2020.

 

[OM1ZZ]

Igor bol skontrolovať novú rozhľadňu na bratislavskej Devínskej Kobyle. Výška vyhliadkovej plošiny je 20m nad zemou a už v polovici výšky sa dostanete nad úroveň stromov, čo je relevantné pre spojenia na VKV a UKV.

[hamradio.sk]

Cez víkend sa uskutoční Covid-19 radio communication event. Presný termín je od 6.6.2020 10:00 UTC do 7.6.2020 09:59 UTC. Viac info na hamradio.sk.

https://hamradio.sk

[oevsv.at]

Od 3. marca 2020 zatiaľ minimálne do októbra 2020 sa v múzeu v bývalej zbrojnici v Innsbrucku koná výstava venovaná histórii telekomunikácie. Z výstavy bude každú prvú sobotu v mesiaci vysielať amatérska stanica OE7XZJ. Vysiela odtiaľto tiež WSPR maják so značkou OE7XZB a bude sit u tiež možnosť vyskúšať telegrafiu.

https://www.oevsv.at/oevsv/veranstaltungen/Funkbetrieb-an-der-Klubstation-des-Museums-im-Zeughaus-Innsbruck-00003/

[arrl.org]

V sobotu 30. Mája úspešne vyštartovali k Medzinárodnej kozmickej stanici na rakete Falcon9 na palube kozmickej lode Dragon astronauti Bob Behnken a Doug Hurley. Bob Behnken je aj licencovaným rádioamatérom so značkou KE5GGX (licencia úrovne technician), čím naväzuje na dlhoročnú tradíciu u astronautov aj kozmonautov.

http://www.arrl.org/news/radio-amateur-fellow-astronaut-headed-to-space-station-after-historic-launch

[qrznow.com]

Na slnku sa objavila nová slnečná škvrna a vyzerá to, že už patrí do nového slnečného cyklu 25.

https://qrznow.com/another-solar-cycle-25-sunspot/

 

 


 

 

Rubriky

Archív správ

Príspevkov: 0

Príspevky

BLOG

9. 6. 2019

 
Celý príspevok | Rubrika: SPRÁVY od OM1WS | Komentáre: 0